Festyn Konińska EkoStrefa na Chorzniu!

W sobotę 3 czerwca o godzinie 16.00 na boisku przy ulicy Spółdzielców wystartował festyn rodzinny Konińska EkoStrefa, na przybyłe rodziny z dziećmi czekało mnóstwo atrakcji. Nasze spółki miejskie wystawiły mobilne Miasteczko Samorządowe, gdzie na dzieciaki czekały warsztaty i konkursy z nagrodami. Można było pracować na kole garncarskim tworząc naczynia z gliny, wyczarować figurkę z siana, czerpać papier jak dawniej, były występy artystyczne.

Rozstrzygnięto konkurs na filmik z działań ekologicznych na swoim osiedlu, koniński MOPR prowadził akcję wspierającą rozwój rodzicielstwa zastępczego promując swój program „Pokochaj mnie”.

Organizator festynu Stowarzyszenie Aktywności Lokalnej „Młodzi-Aktywni” nie zapominał oczywiście o starej i sprawdzonej maksymie, że w zdrowym ciele zdrowy duch i zaprosili do udziału dzieci z akademii piłkarskich. Miło było spotkać trenera Łęgowskiego, mam tę przyjemność znać gościa od małego chłopaka, zawsze żył piłką nożną i fajnie, że przekazuje swoją pasję dzieciakom. Widząc Marcina z łezką w oku wspominam nasze dziecięce mecze rozgrywane na boisku między blokami Okólna 31 i 33, tuż przy torach kolejowych. My całe dnie spędzaliśmy przed blokiem, młode pokolenie w zdecydowanej większości spędza je przed ekranami laptopów i smartfonów, dlatego jak możecie powierzyć swoje pociechy takim ludziom z pasją jak Marcin to zróbcie to, niech uprawiają sport!

Na festynie nie zabrakło również innych atrakcji dla najmłodszych jak dmuchańce, wata cukrowa i popcorn! Brawo Organizatorzy i do zobaczenia za rok na Chorzniu podczas kolejnego festynu!

Udostępnij na: