Spotkanie prezesów NOT Wielkopolski

W Koninie obradowali prezesi i członkowie zarządów terenowych Naczelnej Organizacji Technicznej z Wielkopolski. Na zaproszenie szefa konińskiego NOT-u przybyli do naszego miasta przedstawiciele tej organizacji z Poznania, Piły i Kalisza.

W pierwszej części spotkania jego gospodarz – Zbigniew Bajcar omówił program, a następnie poprosił przybyłego na nie zastępcę prezydenta Konina Pawła Adamowa o omówienie zagadnień związanych z rozwojem Konina, z uwzględnieniem sprawiedliwej transformacji energetycznej Wielkopolski Wschodniej. Paweł Adamów oraz kierownik Biura Prezydenta Urzędu Miejskiego w Koninie Rafał Duchniewski wyróżnieni zostali specjalnymi okolicznościowymi medalami, za „Wzorową współpracę i wszechstronną pomoc strukturom NOT w Koninie”.

Druga część spotkania odbyła się Miejskim Zakładzie Gospodarki Odpadami Komunalnymi (MZGOK). „Polaków rozmowy o gospodarce odpadami” – tak zatytułowany był wykład dyrektor technicznej MZGOK Elżbiety Streker-Dembińskiej, prezentujący kompleksowo gospodarkę odpadami realizowaną w firmie.

Goście dyskutowali o problemach samorządów i branży odpadowej oraz o nowych technologiach recyklingu. Wizyta zakończyła się zwiedzaniem działającego od 8 lat Zakład Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów.

Źródło zdjęć i tekstu: www.konin.pl

Udostępnij na: