Stacja tankowania wodoru w Koninie coraz bliżej

Konin jest pierwszym miastem w Polsce, które ogłosiło przetarg na zakup zielonego wodoru do autobusu miejskiego!

Przedmiotem zamówienia jest zakup wodoru przeznaczonego do napędu autobusu miejskiego. Okres dzierżawy to 4 lata od chwili dostawy autobusu (planowana dostawa autobusu – lipiec 2022 roku, nie później niż do 7 lipca 2022 roku).

W zamówieniu określono, iż napełnianie autobusu wodorem odbywać się będzie na stacji tankowania zlokalizowanej na terenie Miasta Konina. Dodatkowo punktowane będzie w kryteriach oceny ofert miejsce napełniania autobusu wodorem, którego lokalizacja będzie znajdować się w odległości nie większej niż 5 km od Zajezdni Autobusowej (Konin, M. Dąbrowskiej 10).

Przypomnijmy, że Konin podpisał już umowę z firmą Solaris Bus & Coach sp. z o.o., na dostawę w formie dzierżawy jednego fabrycznie nowego autobusu niskopodłogowego napędzanego wodorem.

-„Konin był miastem, które wydało pierwszą w Polsce decyzję środowiskową na przemysłową produkcję zielonego wodoru, w skali 1 tona na dobę, co pozwoli zatankować ok 50 autobusów dziennie. Jesteśmy pierwszym miastem w Polsce, które wydzierżawiło autobus wodorowy, który będzie jeździć w naszym mieście od przyszłego roku. Teraz będziemy pierwszym miastem w Polsce, które zamawia zielony wodór do autobusu miejskiego. To są konkrety.” – powiedział Piotr Korytkowski – Prezydent Miasta Konina.

Przetarg na dostawę wodoru jest dostępny pod poniższym linkiem:

https://www.mzk-konin.com.pl/…/211-zakup-wodoru-do…

Źródło: Konin. Tu płynie energia

Udostępnij na: