Starostwo przekazało busa dla konińskich cyklistów

22 sierpnia przed wejściem głównym do budynku Starostwa Powiatowego w Koninie miało miejsce nieodpłatne przekazanie samochodu osobowego na rzecz Konińskiego Ludowego Towarzystwa Cyklistów w Koninie.

Zarząd Powiatu Konińskiego przychylił się do wniosku złożonego przez Konińskie Ludowe Towarzystwo Cyklistów i podjął uchwałę w sprawie nieodpłatnego przekazania na jego rzecz, użytkowanego dotąd przez starostwo, busa marki Volkswagen Caravelle 7HC. Zgodnie z treścią wniosku, samochód ma być wykorzystywany przez organizację do bezpiecznego przewozu dzieci i młodzieży na zawody i obozy sportowe. Dzięki przekazanemu pojazdowi  stowarzyszenie będzie miało większe możliwości w realizacji swoich celów.

W spotkaniu udział wzięli: Starosta Koniński Stanisław Bielik, członkowie Zarządu Powiatu: Radosław Kelm oraz Zbigniew Rogowski, przedstawiciele i prezes Konińskiego Ludowego Towarzystwa Cyklistów w Koninie – Kazimierz Zajączkowski wraz z podopiecznymi organizacji, prezes Lokalnej Organizacji Turystycznej „Marina” – Marek Zawadzki oraz naczelnik Wydziału Administracyjno-Organizacyjnego Genowefa Kaszuba i pracownicy starostwa: Bożena Wróbel, Maciej Cichos i Sylwia Kudła, a także przedstawiciele lokalnych mediów.

Po przemówieniach i podziękowaniach za wsparcie, kluczyki do pojazdu zostały przekazane na ręce prezesa organizacji Kazimierza Zajączkowskiego przez Starostę Konińskiego, który życzył bezpiecznego użytkowania busa i powodzenia w dalszych działaniach klubu.

Źródło: Marta Bagrowska, Powiatowy Rzecznik Prasowy

Udostępnij na: