Wielkanoc dla 400 mieszkańców

Około 400 mieszkańców Konina otrzyma wielkanocne śniadanie ufundowane przez samorząd. Paczki żywnościowe przygotowano z myślą o osobach samotnych, starszych, z niepełnosprawnościami, niesamodzielnych i bezdomnych. Organizacją świątecznej pomocy zajął się tradycyjnie Miejski Ośrodek Pomocy Rodzinie (MOPR) w Koninie.

– Przygotowaliśmy dla mieszkańców tradycyjne świąteczne potrawy: jajka, pasztet, kiełbasę, sałatkę jarzynową, babkę piaskową oraz czekoladkę. Część mieszkańców odbiera potrawy w naszej siedzibie, do części sami je dowieziemy. Śniadanie dla osób bezdomnych dostarczamy do noclegowni i do schroniska dla bezdomnych. Pracownicy socjalni jeżdżą też z potrawami do osób mieszkających na działkach –
wyjaśnia Małgorzata Rychlińska, dyrektor MOPR.

Przez lata w Koninie odbywały się spotkania świąteczne przy wspólnym stole. Ich organizację przerwała pandemia i wprowadzane obostrzenia. W minionym roku, po przerwie, powrócono do tej tradycji. Zorganizowano śniadanie przy wspólnym stole z myślą o osobach samotnych, potrzebujących, starszych. Wiele osób nie było jednak w stanie dotrzeć na miejsce, a część – w trosce o swoje zdrowie – pozostała w domach. Dlatego w tym roku – tak jak już bywało wcześniej – miasto postawiło na pomoc celowaną i ufundowało  świąteczny catering na wynos.

Wielkanocne potrawy otrzyma też 30. uchodźców wojennych. Pomoc dla ukraińskich rodzin z dziećmi to efekt współpracy konińskiego MOPR-u i Wielkopolskiego Ośrodka  Pomocy Społecznej.

 

Źródło: Urząd Miejski w Koninie

Udostępnij na: