Tradycja łączy pokolenia w ODK Zatorze!

17 maja 2023 roku Stowarzyszenie Aktywne Zatorze, działające przy Spółdzielni Mieszkaniowej ,,Zatorze”, zorganizowało Warsztaty artystyczne dla Seniorów i młodzieży zatytułowane ,,Tradycja łączy pokolenia”. W warsztatach brali udział Seniorzy uczęszczający na ,,Zajęcia kreatywne” oraz młodzież z Zespołu Szkół Budownictwa i Kształcenia Zawodowego im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Koninie wraz z opiekunem Anną Szczap.

Dorota Rój przeprowadziła tego dnia warsztaty z szydełkowania ( kotyliony narodowe), których celem było wzmocnienie tradycji i więzi społecznych pomiędzy starszym i młodszym pokoleniem. Dzisiejszy świat stawia na łatwe i szybkie rozwiązania na półkach sklepowych młodzież może znaleźć gotowe dekoracje. Celem warsztatów jest pokazanie, że proste rozwiązania pozbawiają możliwości czerpania radości i satysfakcji z własnoręcznie wykonanych ozdób. Ponad trzydziestoosobowa grupa wykonała biało- czerwone kotyliony narodowe na szydełku. Wszyscy aktywnie włączyli się do pracy, pomagając sobie w najdrobniejszych czynnościach.

Nie dość, że na Zatorzu pięknie się opiekują seniorami to jeszcze przez kolejne wspólne warsztaty tworzy się więź międzypokoleniową i ciekawą współpracę! Brawo Wy!

Źródło: Osiedlowy Dom Kultury „Zatorze”

Udostępnij na: