VIII Bieg Służb Mundurowych o Mistrzostwo Wielkopolski na dystansie 10 km

27 sierpnia 2022 r. w Rzgowie odbył się VIII Bieg Służb Mundurowych o Mistrzostwo Wielkopolski na dystansie 10 km, którego organizatorem była m. in. Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Koninie.
W biegu wzięli udział funkcjonariusze Policji, Państwowej Straży Pożarnej, Służby Więziennej, Straży Granicznej, Wojska Polskiego, druhowie Ochotniczych Straży Pożarnych oraz amerykańscy żołnierze. Zawodnicy rywalizowali w kilku kategoriach.

Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej zajął Paweł Wylężek z Oddziałów Prewencji Policji w Katowicach, który przebiegł trasę biegu w czasie 33 min. 17 s.
Natomiast pierwsze miejsce w klasyfikacji Państwowa Straż Pożarna zajął kadet Szkoły Aspirantów PSP z Krakowa Grzegorz Kostysz z czasem 36 min. 34 s, który otrzymał Puchar Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego Państwowej Straży Pożarnej nadbryg. Dariusza Matczaka. Puchar za zajęcie pierwszego, drugiego i trzeciego miejsca w klasyfikacji Państwowa Straż Pożarna w imieniu Wielkopolskiego Komendanta Wojewódzkiego PSP wręczył mł. bryg. Gniewomir Kwas.
Komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Koninie bryg. Maciej Pilarski ufundował Puchar za zajęcie III miejsca w klasyfikacji generalnej, który wręczył Zastępca Komendanta Miejskiego PSP w Koninie bryg. Sebastian Fabiszak.
Tegoroczna ósma już edycja Biegu Służb Mundurowych o Mistrzostwo Wielkopolski zorganizowana została w ramach obchodów Dni Gminy Rzgów.
Ponadto w ramach akcji Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji „Kręci mnie bezpieczeństwo” funkcjonariusze Wydziału Kontrolno – Rozpoznawczego Komendy Miejskiej PSP w Koninie przy użyciu inteligentnego modelu domku jednorodzinnego zaprezentowali rożnego rodzaju zagrożenia pożarowe i inne niebezpieczne zdarzenia, które mogą wystąpić w naszych domach jednorodzinnych np. pożar oleju na patelni w kuchni, pożar w kotłowni czy też zapalenie się choinki.

źródło: KM PSP Konin

Udostępnij na: