Wakacyjny rajd rowerowy z olimpijczykami!

Wyjątkowe sportowe wydarzenie za nami! Na jednoślady w Koninie wsiedli  znani i utytułowani kolarze: wiceprezes zarządu Polskiego Komitetu Olimpijskiego Mieczysław Nowicki – jeden z najwybitniejszych polskich kolarzy, który w trakcie Igrzysk XXI Olimpiady Montreal 1976 zdobył dwa medale w kolarstwie szosowym – srebro w jeździe drużynowej na czas oraz indywidualnie brąz w wyścigu ze startu wspólnego, mistrz świata z Yvoir 1975 oraz brązowy medalista mistrzostw świata rozgrywanych w San Cristobal w 1977 roku, Tadeusz Mytnik – srebrny medalista olimpijski, trzykrotny medalista szosowych mistrzostw świata, wielokrotny mistrz Polski, zwycięzca Tour de Pologne, a także Kajetan Broniewski – wioślarz działacz sportowy, trzykrotny olimpijczyk, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskich w Barcelonie oraz miłośnicy turystyki rowerowej z Konina i okolic.
Do pokonania była trasa prowadząca z Bulwaru Nadwarciańskiego w Koninie przez Grąblin, Licheń do Miejskiego Ośrodka Wypoczynkowego „Przystań Gosławice”. W sumie to około 25 kilometrów. Na finał w „Przystani Gosławice” na uczestników rajdu czekał poczęstunek, a później ciekawe rozmowy z olimpijczykami pełne anegdot i humoru.

Brawo Organizatorzy za inicjatywę, to kolejne ciekawe wydarzenie w naszym mieście!

Specjalne pozdrowienia dla naszych urodziwych strażniczek miejskich.

Źródło zdjęć: zdjęcia z Bulwaru Nadwarciańskiego pochodzą z fanpage Towarzystwa Przyjaciół Konina, reszta zdjęcia własne

Udostępnij na: