Zajrzyjmy do naszych zaprzyjaźnionych Seniorów…

Zajrzyjmy zwyczajowo do naszych zaprzyjaźnionych Seniorów korzystających z dobrodziejstwa projektu „Zajęcia kreatywne dla Seniorów” prowadzonego w Osiedlowym Domu Kultury „Zatorze” i sprawdźmy jak bawili się ostatnio.

Nasze Seniorki uwielbiają zajęcia z arteterapii, podczas zajęć zatytułowanych ,,Wiosna, ach to Ty” wykonały piękne stokrotki z torebek papierowych. Jako, że grupa lubi obcować ze sztuką to z przyjemnością wybrała się w odwiedziny do naszej konińskiej malarki Krystyny Ruminkiewicz, by w jej klimatycznej Galerii Sztuki na Glince nakarmić oczy i dusze jej cudownymi pracami i przedmiotami, kto jeszcze nie był w tym miejscu to szczerze zapraszam, nasza malarka pięknie Was ugości i długo będziecie wspominać to miejsce i spotkanie z nią.

3 kwietnia nasze Seniorki pięknie przystroiły stoły i przyszedł czas na spotkanie wielkanocne, a na stołach pojawiły się pyszne potrawy i wypieki przygotowane przez nasze mistrzynie kuchennego fachu, oj pyszności i ten wspólnie spędzony czas, bezcenne!

Nasza grupa nie tylko przyjemnościami żyje, pamiętają o ważnych uroczystościach i wydarzeniach, 13 kwietnia wzięli udział w obchodach 83 Rocznicy Zbrodni Katyńskiej, które miała miejsce przy Skwerze Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej przed szkołą górniczą, nie zapomnieli również o XXIV Koncercie Galowym Szkoła Muzyczna Swojemu Miastu.

,,Zajęcia kreatywne dla Seniorów” to również czas zajęcia z muzykoterapii na których Seniorki ćwiczyły swoje umiejętności wokalne i artystyczne,  grupa aktywnie uczestniczy w różnych wydarzeniach kulturalnych, pięknie funkcjonując i rozwijając społeczność senioralną w naszym mieście.

Podczas zajęć nie brakuje również czasu na aktywność fizyczną, Seniorki wybrały się na wiosenny spacer wokół jeziorka Zatorze, odwiedziły działkę ogrodową jednej z członkiń grupy. Innym razem wybrali się na wycieczkę do Lichenia, by aktywnie spędzić czas w pięknych okolicznościach przyrody i odwiedzić Muzeum Ks. Józefa Jarzębowskiego w Licheniu Starym.

Seniorki lubią uczestniczyć również w wydarzeniach kulturalnych, seansach filmowych, ostatnio obejrzały film ,,Prawdziwe życie aniołów” inspirowany życiem Krzysztofa Globisza, ten znany i ceniony aktor w 2014 roku przeszedł rozległy udar mózgu. Film bardzo życiowy i wzruszający, pokazujący walkę jego żony i jego o wyrwanie go ze szponów afazji i paraliżu i powrót do normalnego życia i pracy zawodowej.

Wykłady, zajęcia artystyczne, wyjścia na wydarzenia kulturalne są ważne, ale najważniejsza jest możliwość spotkania w grupie rówieśniczej, rozmowa, takie ludzkie wygadanie się bratniej duszy, poczucie wspólnoty, wspólne świętowanie urodzin czy imienin członków grupy. Także sami widzicie, że czasu na nudę i narzekanie nasi Seniorzy nie mają, jeśli macie w swoim środowisku samotnego seniora to nie pozwólcie mu się nudzić i wspomnijcie o tej ciekawej inicjatywie w której udział jest bezpłatny!

Źródło: Osiedlowy Dom Kultury „Zatorze”, opiekunem grupy jest Linda Tomczak

Udostępnij na: