Zapraszam na wystawę „Siła i wrażliwość / Konin postapokaliptyczny”

Wczoraj o godzinie 18.00 w CKiS-DK Oskard odbył się wernisaż „Siła i wrażliwość / Konin postapokaliptyczny”, na którym zaprezentowano prawie 80 prac. Są one pokłosiem fotospacerów zorganizowanych podczas tegorocznego Konińskiego Festiwalu Fotograficznego FOCUS NAD WARTĄ.

W 2021 roku odbył się po raz pierwszy Koniński Festiwal Fotograficzny FOCUS NAD WARTĄ, którego pomysłodawczynią jest koordynatorka Konińskiego Klubu Fotograficznego Fajnych Fotografów Renata Rudowicz.

W tym roku odbyła się jego druga edycja o charakterze ogólnopolskim, podczas której zorganizowano dla uczestników aż dwa fotospacery w przestrzeni miasta: SIŁA I WRAŻLIWOŚĆ – prowadzony przez konińską fotografkę i członkinię KKF FF Annę Małkowicz oraz KONIN POSTAPOKALIPTYCZNY – prowadzony przez fotografów Tomasza Kulasa i Arkadiusza Uriasza z Warszawy z grupy FOTOSPACERY.PL

Fotospacery odbyły się w przestrzeniach Chematu Sp. z o.o., PWiK-u Sp. z o.o. i Hydrostalu Sp.J. oraz w przestrzeniach po starym FUGO, gdzie fotografowie z całej Polski chwytali kadry w specjalnie zainscenizowanych przestrzeniach. Na zdjęciach pojawiały się także ucharakteryzowane modelki, w strojach odpowiadających klimatowi danego spaceru.

Efekty twórczej pracy uczestników fotospacerów będzie można oglądać do 16 października.

Składa się ona z blisko 80 wielkoformatowych wydruków na papierze i PCV. Fotografie będzie można oglądać w foyer oraz sali multifunkcyjnej CKiS-DK Oskard.

Na wystawie zaprezentowane zostaną fotografie: Beaty Zajkowskiej, Renaty Rudowicz, Sylwii Witasik, Olgi Marcinkowskiej, Anny Małkowicz, Błażeja Rudowicza, Piotra Tylmana, Szymona Maciejewskiego, Tomasza Gniewkowskiego, Błażeja Zalesińskiego – członków Konińskiego Klubu Fotograficznego Fajnych Fotografów oraz Magdaleny Gabrych, Doroty Ostrej, Jacka Ostrowskiego, Marka Burskiego, Grzegorza Adamka, Małgorzaty i Marka Lewandowskich, Magdaleny Malczak.

Udostępnij na: