Zaroiło się od kajaków na Bulwarze Nadwarciańskim!

Drugi spływ zorganizowany w ramach cyklu „Złap za wiosło” cieszył się sporym zainteresowaniem, wzięło w nim udział około 100 osób! Dziś około 10.oo dowiezieni autokarami naszego przewoźnika PKS Konin, wysiedli w Biechowach i przesiedli się do 50 kajaków i ruszyli w stronę Konina! Do spływu dołączyli dwaj jastrzębianie Grzegorz „SYKI” Sypniewski i Piotr Ufnal z naszego miasta partnerskiego Jastrzębia-Zdroju!

Panowie postanowili przepłynąć kajakami prawie całą długość Warty! Jako, że nasi prezydenci podpisali rok temu umowę o współpracy to postanowili powiadomić magistrat, że będę przepływać przez Konin, wtedy dowiedzieli się o organizowanym dziś spływie i dołączyli do uczestników!

Jastrzębianie wyruszyli tydzień temu z jeziora Poraj, do dziś mają za sobą ponad 350 km trasy, zachęcają wszystkich, którym pozwala na to zdrowie do kajakarstwa, jak twierdzą widoki są przepiękne, epickie, zwłaszcza te za Kołem w stronę Konina. A mieszkający koło Warty to prawdziwi szczęściarze! Świat z  kajaka, wygląda zupełnie inaczej! Twierdzą, że to swoiste sięgnięcie do źródeł i zjednanie się z wodą z której jesteśmy stworzeni! Wczoraj wieczorem wylądowali w miejscu dzisiejszego startu i dziś radośnie ruszyli z pozostałymi uczestnikami spływu do Konina. Mają sporo radości pływając z Jastrzębia Zdroju, na granicy polsko-czeskiej, miasta górniczego, które mało kojarzy się z kajakarstwem. To nie ich pierwsza wyprawa, płynęli już wcześniej Wisłą i Odrą udowadniając, że ich miasto ma połączenie z polskim morzem.

Po przypłynięciu w okolicach Bulwaru Nadwarciańskiego, zostali powitani przez pracownika Urzędu Miejskiego w Koninie i otrzymali upominki od Prezydenta Miasta Konina.

Na uczestników czekała gorąca grochówka przygotowana przez Pana Grochówkę, natomiast o uzupełnienie utraconych podczas spływu płynów zadbał Pewik, częstując pyszną wodą z saturatora z sokiem, Pewiczanka w takiej formie robi robotę!

Udostępnij na: