Zobaczmy co się działo u naszych Seniorów w grudniu…

Pierwsze grudniowe „Zajęcia kreatywne dla Seniorów” rozpoczęły się bardzo ciekawie, gościem specjalnym spotkania był Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej „Zatorze” Maciej Ostrowski, prywatnie miłosnik podróży, który przygotował prezentację ze swojej ostatniej podróży podczas której odwiedził trzy państwa: Kolumbię, Brazylię i Peru. Podczas kilkunastodniowej wyprawy zorganizowanej przez Beatę Pawlikowską spędził sporo czasu w dżungli amazońskiej. Był pokaz slajdów z wyprawy oraz film z podziękowaniami od Beaty Pawlikowskiej za otrzymane od Seniorek własnoręcznie wykonane serducha podczas zajęć kreatywnych, Seniorki otrzymały drobne upominki z dżungli amazońskiej, mogły również skorzystać z niecodziennej degustacji suszonych mrówek. Było barwnie i ciekawie…

6 grudnia Seniorki spotkały się z okazji Mikołajek, były prezenty od Mikołajów, czas na śpiewanie kolęd, wspólne ubieranie choinki, odbyła się próba z czytania wierszy na wigilijne spotkanie, Seniorki jak zwykle przygotowały pyszne słodkości do kawusi.

Kolejne spotkania Seniorki poświęcały na przygotowanie ozdób świątecznych: pięknych bombek z cekinami i wianków świątecznych, ale nie zabrakło również czasu na wspólne wyjście do kina na seans filmu”NĘDZARZ I MADAME”,  uczestniczyły również w koncercie z okazji 10-lecia Szkoły Wokalno -Aktorskiej „FAMA” .

16 grudnia zorganizowano spotkanie wigilijne, Seniorki popisały się swoimi talentami kulinarnymi i przygotowały pyszne potrawy świąteczne takie jak: barszcz czerwony, zupa grzybowa, kluski z makiem, kapusta z grochem, śledzie i ciasta. Zaproszono gości Macieja Ostrowskiego Prezesa Spółdzielni Mieszkaniowej „Zatorze”, jego zastępcę Agnieszkę Pilarską oraz kierownika ODK Roberta Susuł. Seniorki zachwyciły swoimi umiejętnościami wokalnymi i recytatorskimi, był czas na wspólne śpiewanie kolęd, pięknej oprawy spotkaniu dodały ozdoby świateczne przygotowane własnoręcznie przez Seniorki podczas zajęć kreatywnych.

29 grudnia Seniorki spotkały się w ODK by w miłym towarzystwie przy lampce szampana podsumować mijający rok, gościem spotkania był kierownik ODK Robert Susuł.

Także sami widzicie, że grudzień był bardzo aktywny i twórczy dla naszych Seniorek, przypomnę, że wszystkie zajęcia organizowane przez Osiedlowy Dom Kultury „Zatorze” są dla seniorów bezpłatne,obejmuje to również wyjścia do kina czy imprezy kulturalne. Jeżeli jesteście mieszkańcami osiedla Zatorze lub jednej ze wspólnot mieszkaniowych zarządzanych przez tę spółdzielnię to warto dołączyć do którejś z grup seniorów działających przy ODK „Zatorze” i wspólnie radośnie i twórczo spęczać wolny czas.

Tomek Biedziak

Źródło: Osiedlowy Dom Kultury „Zatorze”

 

 

 

Udostępnij na: