200 lat pani Lucyno!!!

Setne urodziny obchodziła 11 marca mieszkanka Konina – pani Lucyna Borkowska. Jubilatka do czasu wybuchu II wojny światowej mieszkała z rodziną w Anielewie. Ojciec był krawcem, matka gospodynią domową.

W latach 1941 -1942, jak wspominają krewni, została wywieziona z rodzicami na roboty do Niemiec. Po powrocie do Polski pracowała w Cukrowni Gosławice, później w szkole podstawowej w Anielewie.

Po wojnie w grudniu 1945 r. poślubiła Stanisława Borkowskiego. Ich małżeństwo trwało 68 lat. Pani Lucyna ma syna, synową, trzy wnuczki i czworo prawnucząt. Do roku 1994 mieszkała z mężem w Anielewie. Razem prowadzili gospodarstwo, dodatkowo pani Lucyna zajmowała się szyciem, umiejętności odziedziczyła po ojcu. Aktualnie mieszka w Koninie. Do dziś wykonuje poprawki krawieckie, lubi słuchać radia, wciąż gotuje. Prowadzi regularny tryb życia,  przywiązuje wagę do stałych pór posiłków i  poobiedniej drzemki.

100. urodziny pani Lucyna świętowała w gronie najbliższych. Najlepsze życzenia złożył Jubilatce także prezydent Konina Piotr Korytkowski.

My też życzymy pani Lucynie Borkowskiej dobrego zdrowia, dużo siły oraz wielu powodów do radości. Wszystkiego najlepszego!

Źródło tekstu i zdjęcia: www.konin.pl

Udostępnij na: