60-lecie Zespołu Szkół Technicznych

60-lecie istnienia obchodzi w tym roku Zespół Szkół Technicznych w Koninie. Jubileuszowa gala odbyła się 11 kwietnia w Konińskim Domu Kultury.

To było południe wypełnione wspomnieniami. Na dużym ekranie kina Centrum zaproszenie goście: uczniowie, nauczyciele, emeryci, zaproszeni goście obejrzeli film dokumentujący historię szkoły. Wystąpili w nim pracownicy, absolwenci, młodzież, a także obecny prezydent Piotr Korytkowski i prezydent miasta w latach 1994-2010 Kazimierz Pałasz. Na finał składano jubilatce życzenia wytrwałości, jedności, rozwoju i przynajmniej 100 lat istnienia!

– Przez 60 lat nasza placówka zmieniała się. Nie ma już dawnych mebli, pomocy dydaktycznych, ale jedno się nie zmieniło: nadal najważniejszy jest młody człowiek. Staramy się sprawić, żeby uwierzył w swoje siły, motywujemy uczniów do pracy, podejmowania wyzwań, ale także uczymy odpowiedzialności. Naszą misją jest nie tylko przekazywanie wiedzy, ale również kształtowanie charakteru i wartości naszych uczniów – mówiła podczas gali Agnieszka Modelska, dyrektor Zespołu Szkół Technicznych.

Prezydent Korytkowski podkreślił, że darzy dawną szkołę „Hutniczą” wielkim sentymentem. – 60 lat to dużo, ale chciałbym, żeby ta „60” nie była traktowana dosłownie, niech ona was nie ogranicza, rozpędzajcie się! W Polsce najwyższa dozwolona prędkość to 140, a więc życzę 140-lecia istnienia Zespołu Szkół Technicznych – mówił prezydent.

Dodajmy, że podczas gali prezydent wręczył dwie odznaki honorowe „Za zasługi dla Miasta Konina”. Otrzymały je panie: Andżelika Świderska – pracownica z 27-letnim stażem i nauczycielka Izabela Egiert, która jest związana ze szkołą od prawie 30 lat.

Źródło zdjęć i tekstu: www.konin.pl

Udostępnij na: