Ferie na łyżwach!

Jako, że wystartowały ferie to postanowiłem zajrzeć w sobotni wieczór na miejskie lodowisko i zobaczyć jak się tam bawicie!

I muszę szczerze przyznać, że pięknie się bawicie, miło popatrzeć jak całe rodzinki wybrały się na łyżwy, młodzież śmiga, chłopak porwał dziewczynę na randkę na łyżwy, albo dziewczyna porwała chłopaka i romantycznie śmigają. Miło popatrzeć na tych co z ogromną gracją tańczą na łyżwach, ale warto przyklasnąć i tym co dopiero oswajają się z lodem i potrafią z rezerwą i uśmiechem skwitować pierwsze upadki, powstać i dalej się uczyć! Ferie dopiero wystartowały, korzystajcie z miejskiej ślizgawki i bawcie się dobrze!

Ślizgawka jest czynna od 13:00 do 20:00. Wprowadzono w tym roku dużo nowości, do dyspozycji użytkowników lodowiska jest 150 par nowych łyżew. Dzięki użyciu rolby – specjalnego pojazdu do czyszczenia i odświeżania lodu nawierzchnia jest gładka i bardziej komfortowa.  Oczywiście, w sytuacjach, kiedy pogoda nie będzie sprzyjać: będzie padał deszcz, wiał silny wiatr, temperatury podskoczą sporo powyżej zera – obiekt ze względów bezpieczeństwa będzie zamykany.

Cennik wygląda następująco – posiadacze Konińskiej Karty Mieszkańca płacą 5 złotych – to w przypadku dzieci i młodzieży do 18. roku życia, a w przypadku dorosłych 8 złotych za 45 minut jazdy. Bez karty te ceny są wyższe – to jest odpowiednio 8 i 12 złotych. Osobnym kosztem jest wypożyczenie łyżew, wśród których są również małe łyżwy dla dzieci.

Warto wspomnieć o kolejnej nowości jaką są chodziki do nauki jazdy na łyżwach dla dzieci. Można je wypożyczyć bez dodatkowych kosztów w cenie biletu na lodowisko. Na Wasze pociechy czekają dwie foki i dwa delfiny!

Udostępnij na: