KBO 2024! Głosowanie trwa do 17 września!

12 dużych i 51 małych wniosków zostało poddanych pod głosowanie w ramach Konińskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2024. Mieszkańcy mogą wybrać spośród nich maksymalnie trzy zadania duże i trzy małe. Głosowanie odbywa się przez Internet, ale tradycyjnie będzie można zagłosować również w lokalach wyborczych.

Głosowanie internetowe potrwa do 17 września do godziny 16:00, głosy można oddać na https://konin.konsultacjejst.pl/budzet-obywatelski

W tym roku 2.859 osób dopisało się do listy wyborców i może głosować przez Internet. Taką możliwość, zgodnie z regulaminem, mają mieszkańcy niezameldowani w Koninie. Ta liczba to dotychczasowy rekord.

17 września w godz. 9:00-16:00 czynne będą cztery Lokalne Punkty Wyborcze:

– nr 1 – Centrum Organizacji Pozarządowych w Koninie (ul. 3 Maja 1 i 3),

– nr 2 – Koniński Dom Kultury (Plac Niepodległości 1),

– nr 3 – Szkoła Podstawowa nr 9 w Koninie (ul. Fikusowa 8),

– nr 4 – Szkoła Podstawowa nr 10 w Koninie (ul. Leopolda Staffa 5).

Zadania z opisami znajdą Państwo na stronie kbo.konin.pl w zakładce Głosowanie. Zapraszamy do zapoznania się z projektami.

Dodajmy, że jest to już 10. edycja budżetu obywatelskiego w Koninie. Na realizację wniosków w przyszłym roku Miasto przeznaczy 3.258.000 zł. Zgodnie z prawem – kwota budżetu obywatelskiego powinna wynosić co najmniej 0,5 proc. wydatków gminy zawartej w ostatnim złożonym sprawozdaniu z wykonania budżetu. Do tej pory zrealizowano w Koninie ponad 150 pomysłów zgłoszonych i wybranych przez mieszkańców.

Źródło: Urząd Miejski w Koninie

Udostępnij na: