Medale za długoletnie pożycie małżeńskie

W dniu 28 września  2023 roku, w siedzibie Urzędu Stanu Cywilnego w Koninie odbyła się kolejna uroczystość, na której  świętowano  długoletnie pożycie małżeńskie i związane z tym,  nadanie medali,  dla par, które w jednym związku małżeńskim przeżyły ze sobą 50 lat. Medale za Długoletnie Pożycie Małżeński to wyróżnienie  nadawane  przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej  w dowód społecznego uznania dla trwałości małżeństwa i rodziny.

Do zaszczytnego  grona  Dostojnych Jubilatów, uhonorowanych medalami, zaproszono 8 par.

Długoletni  jubileusz  pożycia małżeńskiego świętowali :

Państwo  Alina i Józef Jedlińscy

Państwo  Henryka i Henryk Kulig

Państwo  Barbara i Zygmunt Kwaśniewscy

Państwo  Halina i Kazimierz Ludwiczak

Państwo  Danuta i Henryk Łechtańscy

Państwo  Alicja i Ryszard  Rogalscy

Państwo  Janina i Eugeniusz Wcześni

Państwo  Zofia i Tadeusz Zawaccy

Uroczystego aktu dekoracji dokonał Prezydent Miasta Konina Pan Piotr Korytkowski.  Prezydent, pod adresem Dostojnych Jubilatów wyraził  słowa uznania i podziękowania za wytrwałe,  zgodne  i pełne miłości  pożycie małżeńskie, stanowiące  wspaniały  przykład dla młodego pokolenia. Wszystkim parom życzył  kolejnych  pięknych jubileuszy spędzonych w zdrowiu i miłości.

Oprócz medali, Jubilaci otrzymali pamiątkowe listy gratulacyjne oraz piękne bukiety kwiatów. Czas uroczystości wypełniony był serdecznymi życzeniami, miłymi rozmowami, toastem za zdrowie Jubilatów oraz sesją zdjęciową
w urokliwym ogrodzie znajdującym się przy Dworku Zofii Urbanowskiej.

Szanownym Jubilatom gratulujemy okrągłej  rocznicy pożycia małżeńskiego. Życzymy kolejnych wspólnych, długich
i pogodnych lat  życia w nieustającym zdrowiu, szczęściu i miłości najbliższych oraz świętowania następnych,  corocznych jubileuszy.

Źródło tekstu i zdjęć: www.konin.pl

Udostępnij na: