Miasto Konin laureatem konkursu Samorządowy Lider Zarządzania 2023!

– Chcę się z Państwem podzielić świetną informacją! Jesteśmy laureatem konkursu Samorządowy Lider Zarządzania 2023. Zostaliśmy docenieni za działania na rzecz „Transformacji energetycznej miast dla osiągnięcia neutralności klimatycznej i podniesienia jakości życia”.
Ta nagroda jest dla wszystkich mieszkańców, ponieważ naszą strategię rozwoju opracowaliśmy razem z Państwem. Ja miałem zaszczyt tę statuetkę w Państwa imieniu odebrać i dostarczę ją do naszego miasta. Zielona energia, Zieleń w mieście i Energia ludzi – to trzy filary, na których oparliśmy naszą strategię. Wpisaliśmy do niej działania na rzecz rozwoju nowych technologii – z poszanowaniem środowiska naturalnego i wykorzystaniem naszych naturalnych zasobów. Konsekwentnie realizujemy tę wizję, a konkretne zadania wpisaliśmy do obszernego dokumentu – Nowej Ścieżki Rozwoju, która obejmuje ponad 100 przedsięwzięć.
Nagrodę otrzymaliśmy podczas międzynarodowej konferencji o transformacji energetycznej i smart city, zorganizowanej przez Związek Miast Polskich i Miasto Piła.
Dziękuję za docenienie naszej pracy. Konin ma potencjał i jest mi niezwykle miło, że dostrzegają to specjaliści takiej klasy – napisał na swoim fanpage Prezydent Miasta Konina Piotr Korytkowski.
Udostępnij na: