Młodzież z „Koperasa” w MZGOK

24 marca 2023 roku uczniowie klasy 4 To z Zespołu Szkół im. Mikołaja Kopernika w Koninie wybrali się na wycieczkę przedmiotową do Miejskiego Zakładu Gospodarki Odpadami Komunalnymi Sp. z o. o.  w Koninie. Zapoznali się z prezentacją dotyczącą miejsca i roli MZGOK Sp. z o. o. w systemie gospodarki odpadami. Następnie  zwiedzili Zakład Mechanicznego Przekształcania Odpadów oraz Zakład Termicznego Unieszkodliwiania Odpadów Komunalnych.

Warto pokazywać dzieciom i młodzieży to ważne miejsce odpowiedzialne za gospodarkę odpadami nie tylko w Koninie, ale także w regionie. Mamy lidera w branży i mamy czym się chwalić.
Przy okazji przypomnę, że nasza spółka miejska zaprasza wycieczki szkolne do zwiedzania zakładu połączone z edukacją ekologiczną. Po takich wycieczkach wielu z nas doświadczyło, że nie ma lepszej promocji właściwej segregacji odpadów i nagle w naszym własnym domu pojawia nam się mały ambasador, a zarazem wymagający dozorca prowadzenia takiej segregacji w naszym gospodarstwie domowym.

Źródło: fanpage ZS im. Mikołaja Kopernika w Koninie / MZGOK Sp. z o. o. w Koninie

Udostępnij na: