Nagroda za aplikację Dostępna przestrzeń miejska!

Miasto Konin z wyróżnieniem w konkursie „Innowacyjny Samorząd 2024” serwisu samorządowego Polskiej Agencji Prasowej, w którym wyłaniane i nagradzane są najbardziej innowacyjne samorządy. W przypadku Konina takim innowacyjnym rozwiązaniem jest aplikacja Dostępna przestrzeń miejska. Jak podkreśla PAP – głównym celem konkursu jest promocja kreatywnych samorządów, które mogą stać się inspiracją dla innych jednostek do podejmowania działań na rzecz innowacyjności.

Miasto Konin zostało wyróżnione w kategorii Gminy Miejskie za projekt, który od ponad roku działa w ramach większej aplikacji mMieszkaniec. – Dostępna przestrzeń miejska jest przeznaczona głównie dla osób ze szczególnymi potrzebami. W aplikacji znajdują się informacje o dostępności obiektów użyteczności publicznej, przystanków komunikacji miejskiej, przejść dla pieszych z sygnalizacją świetlną oraz miejsc parkingowych dla osób z niepełnosprawnościami – wyjaśnia Tomasz Gilewski, koordynator dostępności Urzędu Miejskiego w Koninie.

Aplikacja jest częścią szerokiego projektu pn. „Generator miejskiej energii źródłem sukcesu Konina” zrealizowanego w ramach Programu „Rozwój Lokalny” dzięki dofinansowaniu otrzymanemu od Norwegii oraz z budżetu państwa.

Źródło zdjęć i tekstu: www.konin.pl

Udostępnij na: