Napędzane zieloną energią!

Dwa nowe pojazdy elektryczne zasiliły szeregi floty aut Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji Sp. z o.o. w Koninie. Auta dysponują mocą 100KW i mają baterie o pojemności 50kWh. Pozwala to na przejechanie prawie 300 kilometrów. Czas ładowania to ok. 5-6 godzin.

Pojazdy są użytkowane przez m.in. przez pracowników Działu Obsługi Klienta i służą do realizacji usług dla naszych Klientów, np. wymiany wodomierzy i innych zleceń określonych w cenniku, a także do cichego i bezemisyjnego poruszania się po mieście w celu odczytu radiowego z liczników wodomierzowych. Wszystkie pojazdy elektryczne we flocie spółki są zasilane zieloną energią wyprodukowaną przez największą farmę fotowoltaiczną w Koninie o mocy 2,2 MW znajdującą się na terenie Oczyszczalni Ścieków Lewy Brzeg.

Szacowane obniżenie emisji CO₂ to 7,8 ton rocznie. Zakup nowych pojazdów elektrycznych był możliwy dzięki złożeniu przez „Pewik” wniosku o dofinansowanie w ramach programu priorytetowego 3.8 „eVAN – elektryczny samochód dostawczy (N1)” i otrzymaniu dofinansowania w formie dotacji z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

Koszt zakupu pojazdów to 291 980,00 zł, dotacja z NFOŚiGW wynosi 93 000,00 zł.

Źródło: PWiK Sp. z o. o. w Koninie

Udostępnij na: