Powiatowy Finał XVIII Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej

    22 marca odbył się Powiatowy Finał XVIII Wielkopolskiej Olimpiady Wiedzy Konsumenckiej imienia Elżbiety Połczyńskiej.

    Czworo uczniów z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie będzie reprezentować powiat koniński w finale wojewódzkim konkursu.

    Do szczebla powiatowego olimpiady zakwalifikowało się w tym roku dwudziestu uczniów: osiemnaścioro z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych w Żychlinie oraz dwoje z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Sompolnie.

    Olimpiadę rozpoczął o godzinie 9.30 pisemny test ze znajomości podstawowych aktów prawa konsumenckiego. Uczestnicy odpowiedzieli na 40 pytań z zakresu sprzedaży konsumenckiej, prawa ochrony konkurencji i konsumentów, pozasądowego rozstrzygania sporów konsumenckich, a także z przepisów prawa: bankowego, turystycznego, telekomunikacyjnego czy ubezpieczeniowego.

    Sześcioro uczestników otrzymało dyplomy oraz nagrody rzeczowe ufundowane przez starostę konińskiego. Laureatami zostali:

  1. Patryk Kałużny
  2. Marcelina Nowakowska
  3. Sonia Kałużna
  4. Agata Kubacka
  5. Aleksandra Berger

z Zespołu Szkół Ekonomiczno-Usługowych im. Fryderyka Chopina w Żychlinie oraz

  1. Wiktor Kłosowski

z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Technicznych w Sompolnie.

    Czworo uczestników z największą liczbą punktów będzie reprezentować powiat koniński w finale wojewódzkim konkursu, który odbędzie się 17 kwietnia w Poznaniu.

Udostępnij na: