Spotkanie z Patrykiem Galewskim, bohaterem filmu „Johnny” w Żychlinie

Parafia Ewangelicko – Reformowana w Żychlinie zaprasza na spotkanie z Patrykiem Galewskim, bohaterem filmu „Johnny” w dniu 13 kwietnia 2023 roku (czwartek) o godz. 18.00 w budynku kościoła ul. Parkowa 7. Wstęp wolny.

Patryk Galewski był złodziejem, a jego życie to była bandyterka, wyroki, więzienie i narkotyki. Na jednej ręce nosił tatuaż „CHWDP”, a na drugiej „outlaw”. Kiedyś to mu się podobało i tak chciał żyć. Chociaż może nie do końca, ponieważ kilka razy próbował popełnić samobójstwo. W wieku 23 lat poznał księdza Jana Kaczkowskiego. Siedział skacowany na ławce pod kościołem, gdy ksiądz podszedł do niego i się przysiadł. Znał Patryka, ponieważ ten handlował narkotykami w szkole, w której ksiądz uczył. Poza tym Patryk „za karę” został wysłany do Puckiego Hospicjum założonego przez duchownego. To spotkanie i praca w tak trudnym miejscu sprawiły, że poczuł, iż jego życie może wyglądać inaczej. Ksiądz też odkrył w nim talent do gotowania. Dzisiaj Patryk jest mężem, ojcem i kucharzem. Wszystko dzięki księdzu, który w chłopaku z kryminalną przeszłością zobaczył człowieka, któremu warto dać drugą szansę.

W filmie „Johnny” w postać Patryka Galewskiego wcielił się Piotr Trojan. Jak wyglądała droga „od zera do bohatera”? Dlaczego powstał film? Czy warto mieć nadzieję? Jaką moc mają wypowiadane przez nas słowa? Czy warto wierzyć w ludzi? Przyjdźcie sprawdzić. A po spotkaniu będzie można zakupić książki i wesprzeć Fundację ks. Jana Kaczkowskiego.

Źródło: Parafia Ewangelicko – Reformowana w Żychlinie
Fot. z fanpage parafii i Patryka Galewskiego

Udostępnij na: