Wigilie w TPD

1100 podopiecznych konińskiego Towarzystwa Przyjaciół Dzieci otrzyma w tym roku prezenty mikołajkowe. Pierwsza z trzech wigilii TPD odbyła się we wtorek 12 grudnia. W imieniu koninian życzenia dzieciom, ich rodzicom i pracownikom TPD złożył zastępca prezydenta Konina Paweł Adamów.

To już tradycja, że w okresie przed światami Bożego Narodzenia podopieczni TPD spotykają się na wigiliach i obdarowywania są prezentami. Zanim jednak pojawił się św. Mikołaj i przekazał je każdemu dziecku, życzenia złożyła wszystkim prezes TPD w Koninie Elżbieta Sroczyńska. Serdeczne świąteczne życzenia przekazał zastępca prezydenta Konina Paweł Adamów. A po świątecznym obiedzie, z tradycyjnymi potrawami oraz prezentacjach poszczególnych ognisk przybył na salę Święty Mikołaj, które wręczył każdemu dziecku prezent.

– Podobnie jak w latach ubiegłych, dzięki wsparciu naszych przyjaciół, mogliśmy zrealizować każde z marzeń zapisanych w listach, które wysłaliście do Świętego Mikołaja. Życzę wam wszystkim, także waszym rodzicom i bliskim, by te święta były radosne, rodzinne i szczęśliwe – powiedziała prezes Elżbieta Sroczyńska.

Radości nie było końca, bo każde z dzieci mogło od razu rozpakować swoją paczkę. Zadowoleni byli wszyscy, a niejeden dorosły ukradkiem ocierał łzy.

Źródło zdjęć i tekstu: www.konin.pl

Udostępnij na: