ZACZAROWANY DZIEŃ DZIECKA W PARKU, LUDZIUF JAK MRUFKUUUF!!!

Po okresie izolacji i pandemii łakniemy spotkań, integracji i wspólnej zabawy, pokazały już to ostatnie festyny rodzinne zorganizowane przez Pewik, a kropkę nad i postawiła wczorajsza rodzinna impreza w Parku Miejskim im. Fryderyka Chopina w Koninie zorganizowana przez Młodzieżowy Dom Kultury wraz z partnerami pod patronatem Prezydenta Miasta Konina Piotra Korytkowskiego.

Pełno było zabaw i konkurencji dla najmłodszych, które dzielnie stały w długich ogonkach by wykonać zadanie i zdobyć wymaganą ilość pieczątek, by móc potem wziąć udział w konkursie z nagrodami.

Były występy, było rodzinnie i wesoło, ale nie zabrakło czasu również na poważne tematy, zastępca prezydenta Witold Nowak wraz z Małgorzatą Rychlińską – Dyrektorką MOPR w Koninie i Urszulą Maciaszek ze Stowarzyszenia Aktywności Lokalnej „Młodzi – Aktywni” przypomnieli o trwającej akcji promującej pieczę zastępczą i zachęcali mieszkańców naszego miasta by otworzyli swoje serca i domy i tworzyli rodziny zastępcze.

Jako, że zbliżamy się do wakacji i nasze pociechy będą więcej czasu spędzać na rowerach czy hulajnogach głos zabrał również Mariusz Seńko – zastępca Dyrektora Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Koninie przypominając o zmianach w przepisach o ruchu drogowym i wynikającej z nich odpowiedzialności za naszych podopiecznych.

Było super, bawmy się więc i korzystajmy z uroków życia i odbudowujmy relacje społeczne nadszarpnięte przez pandemię!

Udostępnij na: