Zajrzyjmy na plac budowy z lotu ptaka…

Co miesiąc obiektyw kamery miejskiego drona w ramach nadzoru inwestorskiego kierowany jest na plac budowy mostu pieszo-rowerowego nad Kanałem Ulgi, zajrzyjmy tam również i my za jego pośrednictwem.

Widać postęp prac, pojawiły się już fundamenty podpór mostowych, dzięki którym możemy zobaczyć jaki kształt będzie miał przyszły most. Widać również gdzie będą znajdować się północne zjazdy na Nadwarciańską Ścieżkę Rekreacyjną.

Powstanie most liczący 300 metrów z 17. przęsłami o konstrukcji płytowej, żelbetowej o długości 294 m i szerokości 4,90 m. Ma mieć kształt serpentyny z dwoma tarasami widokowymi, ławkami, donicami z zielenią. Most doprowadzi nas na wyspę Pociejewo, gdzie wkrótce zakończy się budowa ciepłowni geotermalnej i gdzie powstanie park tężniowy. Wzdłuż drogi pieszo-rowerowej powstaną elementy małej architektury w postaci lamp parkowych, ławek miejskich, koszy na śmieci i donic, obiekt będzie podświetlony. Natomiast nowa droga pieszo–rowerowa będzie miała około kilometra długości i połączy Nadwarciańską Ścieżkę Rekreacyjną z ul. Podwale na wyspie Pociejewo.

Miejmy nadzieję, że będzie to bardzo atrakcyjne miejsce wypoczynku dla całych rodzin. Planowo inwestycja powinna się zakończyć z końcem sierpnia 2024 roku, czekamy na efekty.

Źródło informacji i zdjęć: Miejskie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Koninie / Fot. Paweł Figurski

Udostępnij na: