ZMIEŃ – WYMIEŃ – PODARUJ 2021

Wczoraj w Osiedlowym Domu Kultury „ZATORZE” działającym przy Spółdzielni Mieszkaniowej „Zatorze” odbyła się kolejna edycja akcji „ZMIEŃ – WYMIEŃ – PODARUJ” i jak poprzednie była strzałem w dziesiątkę. Jak wspomniał Prezes Spółdzielni Maciej Ostrowski radość i szczęście mieszkańców są naszym celem i robimy co możemy by temu zadaniu podołać.

Jestem gorącym orędownikiem tego typu akcji, działania w tym kierunku są bardzo potrzebne, jako społeczeństwo wpadliśmy w wir bezmyślnej konsumpcji i narzucanych trendów, coś jest fajne i trendy tyko chwilę, a potem bach do śmieci. Niestety nie wszyscy z nas są temu w stanie sprostać temu wyścigowi, są osoby ubogie, chore, niepenosprawne które ten pęd wyklucza. Warto o nich pomyśleć i ogromne brawa dla Organizatorów tej akcji.

Kolejnym ważnym aspektem jest to, że ten pęd i trędowość generują kolejne niekorzystne zjawiska jakim jest powstawanie śmieci, kiedyś gdy coś się popsuło, to się podejmowało próbę naprawy, ubrania nosiły dzieci po dzieciach, a dziś bach i do kosza. Niekorzystne jest również to, że przez takie działania wyczerpujemy zasoby naszej planety, matki ziemi, które nie są nam dane raz na zawsze i kiedyś się wyczerpią, zostawmy ziemię naszym wnukom lepszą niż sami ją otrzymaliśmy od naszych dziadków, choć wymaga to podjęcia działań tu i teraz i nie będzie łatwe!

Dlatego chylę czoła przed Organizatorami tej akcji, nawet małe działania pobudzają do myślenia, KROPLA DRĄŻY SKAŁĘ – dlatego będę wspierał zawsze medialnie tego typu akcje!

Udostępnij na: