Kaplica cmentarna po remoncie

Lubię zapraszać Was w ciekawe i wesołe miejsca, ale skoro śmierć wpisana jest w nasze życie od początku naszej ziemskiej drogi to zmierzymy się dziś z tematem ostatniego pożegnania bliskiej nam osoby w kaplicy na Cmentarzu Komunalnym w Koninie.

Kaplica wymaga nakładów na remont i to wiadomo było już od dawna, niestety czasy mamy jakie mamy i pieniędzy brakuje. Nie czekając na środki finansowe pracownicy cmentarza zarządzanego przez Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej Sp. z o. o. w Koninie, na prośbę mieszkańców postanowili wziąć sprawę remontu we własne ręce i bez zlecania remontu zewnętrznej specjalistycznej firmie remontowej wykonali prace sami.

Do niedawna wyglądało to tak:

Ciemną lakiero-bejcą odnowiono drewniane elementy krzeseł, katafalk zyskał czarne panele. Oświetlenie kaplicy oraz ołtarzyk pomalowano na  złoty kolor, posadzka została dokładnie wyczyszczona i zabezpieczona specjalnym preparatem do konserwacji. Przestrzeń w kaplicy została ujednolicona, „uspokojono” jej wystrój przez co miejsce nabrało należnej powagi i moim zdaniem możemy się teraz pożegnać z bliską nam osobą w godnych warunkach.

Tak wygląda kaplica po przeprowadzonych pracach remontowych:

Za spotkanie i udzielenie informacji dziękuję Markowi Funkowi, Kierownikowi Administracji Cmentarza Komunalnego w Koninie.

Udostępnij na: