Powstaje piękne miejsce!

Zajrzyjmy do ogrodu sensorycznego z którego korzystają podopieczni Dziennego Domu Pomocy Społecznej dla Osób Starszych i Dziennego Domu Pomocy Społecznej dla Osób z Chorobą Alzheimera, mieszkańcy DPS Konin, a także odwiedzający ich goście. Miejsce to pozwoli na odpoczynek, wytchnienie i szeroką gamą doznań zmysłowych. Cały czas tworzony jest ogród, który będzie aktywować wszystkie zmysły: słuch, węch , smak, zapach, dotyk.

Wczoraj to ciekawe miejsce odwiedzili uczniowie 4 klasy na kierunku Technik Spedytor z ZSEU w Żychlinie. Usunęli wyschnięte rośliny, przekopali ziemię pod nowe nasadzenia i wypielili grządki. Była to ich kolejna wizyta i cegiełka do powstania ogrodu sensorycznego, w październiku w ramach akcji „Tulipan dla Seniora” sadzili cebule kwiatów, wczoraj mogli podziwiać efekt swej pracy widząc wschodzące kwiaty.

Brawo aktywna młodzież dbająca o seniorów, tworząca z nimi więź wielopokoleniową, pomagająca tworzyć ładne miejsce wytchnienia i odpoczynku, ukłony należą się również ich wychowawcy Krzysztofowi Wolskiemu, który ich do tego motywuje i uczy wrażliwości na potrzeby ludzi starszych i chorych!

Ponowię również apel opiekunów tego miejsca, jeżeli ktoś z Was chciałby ich wesprzeć i podzielić się jakąś fajną roślinką, sadzonką lub nasionami to będą Wam bardzo wdzięczni! Dobro wraca!

Źródło: Dzienny Dom Pomocy Społecznej dla Osób Starszych w Koninie

Udostępnij na: