„Świat czysty jest piękniejszy” ciekawa aplikacja MZGOK…

Aplikacja mobilna pn. „Świat czysty jest piękniejszy” przeznaczona jest dla mieszkańców subregionu konińskiego, dostarcza ona cennych i praktycznych porad, jak sami możesz przyczynić się do zmiany wizerunku najbliższej okolicy oraz pozwala na uporządkowanie wiedzy dotyczącej segregacji odpadów.
Bezpłatną aplikację oznaczoną logo MZGOK-u wyszukujemy w sklepie Google Play lub App Store wpisując „Świat czysty”, pobieramy na telefon komórkowy, a po jej zainstalowaniu kolejne informacje znajdziemy w prawym górnym rogu oznaczone odpowiednio:
[i] – informacja o zasadach segregowania odpadów,
[=]- menu gdzie znajdziemy szereg zakładek. W pierwszej kolejności wybieramy gminę i dokładny rejon zamieszkania. W ten sposób zyskujemy dostęp do kalendarza, w którym możemy sprawdzić, w jakim terminie z naszej okolicy wywożone są konkretne frakcje odpadów komunalnych.

W zakładce „Baza selektywnej zbieranych odpadów” dzięki alfabetycznie ułożonej liście możemy łatwo wyszukać informację o tym, do jakiego worka lub pojemnika należy wrzucić typowe rodzaje odpadów komunalnych, a także gdzie dostarczyć te nietypowe jak szyba samochodowa, gruz, lampy rtęciowe, meble itp.
Mieszkańcy mają możliwość zgłaszania w aplikacji porzuconych odpadów, można zgłaszać „dzikie wysypiska” o każdej porze, wystarczy wykonać zdjęcie i wpisać adres, pod jakim je znaleźliśmy.

Źródło: www.mzgok.konin.pl

Udostępnij na: